Miks pöörata tootele Bonderite L-MR 21718 eraldi tähelepanu?


Henkeli tootemargi Bonderite nimetust kannavad mitmed lõikevedelikud, kuid just seda toodet on mõtet eraldi tutvustada.

Alustame päris algusest ja nimelt sellest, mis on lõikevedeliku valimisel Teie jaoks esmatähtis?

 • toote hind – see mõjutab otseselt teie kulutusi lõikevedelikele
 • universaalsus – lõikevedeliku sobivus eriliste metallide töötlemiseks
 • Lõikeseadmete töökindlus – samuti oluline tegur, mis mõjutab otseselt teie kulutus
 • Ühilduvus hüdraulikaõlidega ja õlidega, mis võivad sattuda tööpingi operaatori nahale – keegi ei soovi operaatorile dermatoloogilisi probleeme põhjustada
 • biostabiilsus ja bakteriprobleemide puudumine
Arutame nüüd kõik punktid äbi ja vaatame, kuidas uus toode Bonderite L-MR 21718 nendele nõuetele vastab.


Niisiis,

1 kg hind

Kui toodet tarnitakse 200 kg tünnides, on toote hind 5,45 €/kg. Kas see hind on kallis või odav? Vaatame lähemalt.

Turul on piisavalt odavamaid lõikevedelikke. Arvesse võtmata lõikevedelike eri omadusi ja kasutusvõimalusi, arvutame kokku tegelikud kulutused lõikevedelikele.


Tööpingi paaki valame veega segatud lõikevedeliku kontsentraati. Seega 1 m3 emulsiooni maksumuse määravad emulsiooni kontsentratsioon ja kontsentraadi 1 kg hind. Teatavasti on odavate lõikevedelike korral vajalik küllaltki kõrge lõikevedeliku kontsentratsioon nii vedeliku lisamise korral kui ka otse paagis. Näitena võib tuua tavalise emulsiooni, mille hind on kuskil 4 €/kg. Selle tase tuleb hoida umbes 3% – 30 liitrile kontsentraadile lisatakse 1000 liitrit vett. Valmis emulsiooni kuupmeeter maksab 30 l × 4 € = 120€.

Vaid väga väike Bonderite L-MR 21718 kogus viiakse välja metallijääkidega, praktiliselt kogu lõikevedelik voolab tagasi seadme paaki. Seetõttu tuleb toodet juurde valada peamiselt selleks, et korvata vee aurustumist metallitöötlusprotsessis. Teie jaoks tähendab see seda, et ühe kuupmeetri lõikevedeliku valmistamiseks on vaja oluliselt vähem kontsentraati – kõigest 10 kg. Teisisõnu on Bonderite L-MR 21718 kontsentratsioon lõikevedelikus ligikaudu 1%. 5,45 €/kg hinna korral läheb valmis emulsiooni kuupmeeter meile maksma – 10 kg × 5,45 € = 54,50 €.

See on rohkem kui kahekordne kokkuhoid.


Universaalsus

Sageli kasutatakse eri lõikeseadmetel eri lõikevedelikke ja see toob paratamatult kaasa ohu neid inimliku eksimuse tõttu segamini ajada. Raskemate juhtumite korral võib see viia emulsiooni kogunemise ehk nn „kohupiimastumiseni“. Samuti on tagajärjeks emulsiooni juurdevoolu ummistunud kanalid, lõikeseadme kallis remont jms.  


Bonderite L-MR 21718 on universaalne toode, sellega saab töödelda igat liiki metalle. Seetõttu ei ole ole enam vaja kasutada erinevaid lõikevedelikke ega karta seda, et keegi neid segamini ajab.


Seadme töökindlus

Siia ongi koer maetud! Kas olete kunagi lõikeseadme kulumise vähendamise eesmärgil pidanud lõikevedeliku kontsentratsiooni oluliselt suurendama? Kindlasti! See (vt punkt 1) suurendab omakorda teie kulutusi lõikevedelikele. Kas seda saaks kuidagi ära hoida? Jah, saab küll – kui valite parimate määrdeomadustega lõikevedeliku. Lihtne öelda, aga kuidas seda ikkagi teha?

Lõikevedelike määrdeomaduste võrdlemiseks tehakse spetsiaalne katse, mida inglise keeles nimetatakse tap-torque katseks ehk keermelõikamise jõumomendi mõõtmise katseks. See toimub järgmiselt.


Selleks spetsiaalselt kohandatud seade mõõdab, millist jõudu tuleb rakendada keermelõikamisel. Mida madalam on selle näitaja väärtus, seda väiksemat jõudu tuleb rakendada ja seda suurem on seadme töökindlus.


Selle näitaja mediaanväärtus on ligikaudu 90 N/cm. Ja nüüd vaatame, kuidas turul pakutavate erinevate lõikevedelike küllaltki suure valiku taustal paistab välja Bonderite L-MR 21718, väärtusega 25 N/cm.


See on universaalse lõikevedeliku korral suurepärane tulemus. Leidub ka üksikuid paremate näitajatega tooteid, kuid kõik need on kitsalt spetsialiseerunud ja need ei sobi tavaettevõtte igapäevaseks tegevuseks.

Järeldus: Bonderite L-MR 21718 vähendab oluliselt kulutusi lõikeseadmetele.


Ühilduvus õlidega

See on väga oluline, sest bakterite „kasvulavaks“ olevad õlid põhjustavad lõppkokkuvõttes vajaduse lõikevedelik tööpingis täielikult välja vahetada. Lisaks sellele toimib see õli abrasiivainena, vähendades plaatide kasutusiga.

Kvaliteetne lõikevedelik „surub” õli pinnale, kust seda saab koguda koorimise või veelgi tõhusamalt, spetsiaalse õli eraldajaga. Seda protsessi nimetatakse emulsioonipuhastuseks.

Emulsioonipuhastuse läbinud lõikevedeliku omaduste hindamiseks viiakse läbi spetsiaalne SKC test. Õli ja lõikevedelik segatakse hoolikalt kokku ja jälgitakse kui kiiresti või kas üldse need komponendid teineteisest eralduvad.


Siin on Bonderite L-MR 21718 testi tulemused võrreldes turul pakutavate kõige populaarsemate õlidega:Siit me näeme, et peaaegu kõigi õlide korral toimub õli täielik eraldumine emulsioonist.

Mida sellest järeldada? Mida kauem emulsioon õli „ligi ei lase“, seda väiksemad on kulutused lõikeseadmetele.

Kokkupuude nahaga

Henkel on ka kosmeetikatoodete tootja, mis tähendab, et selles osas on neil kõik korras. Bonderite L-MR tooted on ühed ohutumad lõikevedelike turul.
 

Bonderite L-MR 21718 ei sisalda:
 • boorhapet
 • formaldehüüde
 • bakteritsiide
Järeldus: olge mureta, teid ei ohusta nahaärritus.

Millist kasu on oodata?

 • märkimisväärne kulutuste vähenemine lõikevedelikele ja lõikeseadmetele
 • lõikevedeliku kasutusea suurenemine
 • operaatori turvalisus

Kas tundub liiga hea, et olla tõsi?

Veenduge selles ise!

Teeme teste, täidame teie tööpingi paagi (eelnevalt seda tasuta pestes – siit leiate rohkem teavet meie tööpinkide pesemise teenusest) ning te näete kõike seda oma silmaga!


See kõik on tasuta! Ootame teilt vaid ausat ja eelarvamustevaba suhtumist :)


Palun võtke ühendust, oleme meelsasti teile ja teie ettevõttele abiks!